Badanie biorezonansem – przygotowanie, przebieg i czas trwania

Ocena
0.00

Badanie biorezonansem to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, wykorzystująca rezonans elektromagnetyczny. Dzięki niej możliwe jest zdiagnozowanie różnorodnych schorzeń, a także ocena stanu zdrowia poszczególnych układów i narządów w organizmie. W ostatnich latach badanie to zyskuje coraz większą popularność, szczególnie w Polsce.

Przygotowanie do badania biorezonansem krok po kroku

Aby jak najdokładniej przygotować się do badania biorezonansem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i stresu na 24 godziny przed badaniem – może to wpłynąć na wyniki. Ponadto, należy pamiętać o zachowaniu dwugodzinnej przerwy między ostatnim posiłkiem a badaniem oraz o niepicie alkoholu oraz jedzeniu ciężkostrawnych potraw na dzień przed wizytą u specjalisty.

Zalecane jest również unikanie używania telefonów komórkowych oraz urządzeń emitujących pola elektromagnetyczne przed badaniem. Na koniec warto dodać, że nie ma konieczności odstawienia leków przyjmowanych regularnie – lekarz prowadzący powinien być jednak poinformowany o ich stosowaniu.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Badanie biorezonansem Trikombin w Warszawie polega na wykorzystaniu specjalistycznego aparatu emitującego fale elektromagnetyczne. Pacjent siada wygodnie na krześle, a na jego ciele umieszcza się elektrody. Następnie terapeuta ustawia odpowiednie parametry urządzenia, które wykrywa rezonans magnetyczny w różnych częściach organizmu. W ten sposób możliwe jest zlokalizowanie miejsc o obniżonym poziomie energii, co może wskazywać na występowanie schorzeń czy zaburzeń funkcjonowania narządów. Wazne jest, aby badanie było przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę, który będzie w stanie prawidłowo zinterpretować wyniki.

Czas trwania badania biorezonansem zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zakresu diagnostyki. W przypadku jednego układu czy narządu badanie może zająć około 30 minut. Jeśli zaś chcemy zbadać cały organizm w celu uzyskania pełnego obrazu stanu zdrowia, czas trwania może wydłużyć się do nawet kilku godzin. Warto jednak pamiętać, że czas ten będzie dobrze zainwestowany – dzięki badaniu biorezonansem możliwe jest wczesne wykrycie schorzeń oraz podjęcie odpowiednich działań leczniczych lub profilaktycznych.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii