Czym się kierować przy wyborze perfum damskich?

Ocena
0.00

Kobiety i mężczyźni mają swoje wybrane, ulubione zapachy, które zawsze chętnie używają. Noszą je ze sobą w torebce lub saszetce, żeby w każdej chwili móc się nimi spryskać. Do zapachów kobiecych należą słodkie nuty, na przykład kwiaty czy cytrusy. Do męskich natomiast woń silniejsza, np. zioła, drzewo herbaciane czy bryza morska. Pomimo że zapachy dla każdej z płci się różnią, to ich duża część ma wspólne elementy, dzięki czemu stają się oryginalne.

Jak wybrać perfumy?

Mimo że damskich perfum w sklepach jest bardzo dużo, kobiety przeważnie wiedzą, który zapach jest ich ulubionym i podkreślającym osobowość. Nie muszą spędzać wiele czasu, aby znaleźć go na półce w drogeriach z kosmetykami. Z kolei panie szukające czegoś nowego lub na prezent, będą musiały przeznaczyć więcej czasu na poszukiwania w sklepie. Najlepiej wypróbować i powąchać kilka rodzajów perfum, ale nie wszystkie na raz. Po paru próbach warto postawić na zapach ziarenek kawy, który pozwala oczyścić węch. Takie ziarenka najczęściej znajdują się w drogeriach do dyspozycji klientów, na półce obok perfum. Dobrym rozwiązaniem jest także poproszenie ekspedientki o próbki perfum, które nas interesują.

Które zapachy perfum lubią kobiety?

Panie wybierające perfumy, zwracają dodatkowo uwagę na opakowanie oraz kształt flakonika. Oprócz tego pragną zaakcentować swoją indywidualność, więc z określonym zapachem muszą czuć się dobrze. Kobiety najchętniej stawiają na kompozycje owocowo-kwiatowe. Zdecydowana, silna oraz pewna siebie dama zakupi z kolei mocny i wyrazisty zapach. Tymczasem delikatna oraz wrażliwa użyje subtelnych, a także delikatnych perfum.

Perfumy ciekawym wyborem na prezent?

Jakże przyjemnie jest dostać perfumy w prezencie. Szczególnie kobiety cenią sobie taki prezent. I nic w tym dziwnego, ponieważ zapach, który utożsamia jego posiadaczkę, pokazuje otoczeniu, kim ona jest. Każdy lubi dostawać zapachy, które kocha i będzie mógł się w nich odnaleźć. Jeżeli chcemy podarować perfumy osobie, którą mało znamy, idealnym rozwiązaniem będzie karta podarunkowa upoważniająca do zakupu pachnidła.

Kategoria: Moda i uroda
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kobieca sylwetka a bielizna - jak ją dobierać?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0