Jak wyczyścić lodówkę?

Ocena
0.00

W każdym gospodarstwie domowym możemy spotkać lodówkę, bez której nie wyobrażamy sobie naszego życia. Dlaczego? Ponieważ doskonale przedłuża żywotność artykułów spożywczych, a także schładza niektóre produkty. Nie mniej bywa tak, że zapominamy o tym, co mamy na dnie lodówki i dlatego musimy ją posprzątać. Jak należycie wyczyścić lodówkę? Zobacz w naszym poniższym artykule, w którym wszystko Ci wytłumaczymy! Zapraszamy.

O czym powinniśmy pamiętać, gdy czyścimy lodówkę?

Przede wszystkim nie zapomnij o odłączeniu swojej lodówki od zasilania. Pierwszym powodem dla tego typu czynności jest oczywiście bezpieczeństwo. Oprócz tego zmniejszysz niepotrzebne w tym czasie zużycie prądu, jak również podniesiesz temperaturę we wnętrzu, co ułatwi proces oczyszczania. Gdy już Twoja chłodziarka będzie odpięta od gniazda zasilającego, wyjmij z niej wszystkie półki i szufladki, a później zostaw uchylone drzwiczki.

Wyciągnięte z lodówki elementy przemyj ciepłą wodą z płynem, opłucz oraz dokładnie wytrzyj do sucha. W następnym kroku zajmij się wnętrzem lodówki. Myj ją przy użyciu mieszaniny wody, mydła i sody oczyszczonej albo octu. Mycie przeprowadzaj od góry do dołu. W końcowym etapie spłucz i przetrzyj do sucha. Po skończeniu odczekaj minimum 30 min. W tym czasie lodówka powinna w pełni wyschnąć. Czas ten możesz zużytkować na mycie ścian zewnętrznych. Nie zapomnij o uszczelkach drzwi.

Po sumiennym umyciu możesz zacząć wkładać do środka lodówki jedzenie. Nie powinieneś umieszczać w niej gorących potraw. Jeżeli potrzebujesz zostawić tam naczynie z czymś ciepłym, pozwól mu najpierw ostygnąć do temperatury pokojowej. Przedmioty o podwyższonej temperaturze mogą być przyczyną powstawania na jej ściankach szronu. Pamiętaj o tym, aby wszystkie produkty w lodówce były hermetycznie zawinięte folią albo przykryte pokrywką. Będzie to chronić żywność przed usychaniem, a także będzie hamowało wydzielanie zapachów.

Okres, kiedy lodówka się rozmraża!

Raz na jakiś czas powinieneś przeprowadzić odmrażanie lodówki. Nie używaj w tym celu żadnych środków chemicznych ani nie usuwaj lodu żadnymi przedmiotami. Unikaj również wkładania do wnętrza gorących przedmiotów, które mogą uszkodzić element chłodzący Twojego sprzętu.

W celu rozmrożenia wyłącz lodówkę z gniazdka. Jest to znakomita okazja, aby jednocześnie dokładnie wyczyścić jej wnętrze. Topniejący lód będzie gromadził się w postaci wody w zbiorniku u dołu. Należy pamiętać o jego wylewaniu. Przeprowadzaj konserwację w postaci wycierania uszczelek drzwi ściereczką nasączoną gliceryną.

Istotne jest to, że lodówki wyposażone w systemy No Frost także powinny być poddawane procesowi odmrażania dwa razy w roku. W przypadku tego typu sprzętu proces niczym się nie różni. Pamiętaj jedynie, by lód topniał bez Twojego udziału.

Co zrobić z nieprzyjemnymi zapachami, które czuć po otwarciu lodówki?

Bywa tak, że w lodówce po otwarciu nieprzyjemnie pachnie. Dobrze byłoby to czymś zniwelować! Dzisiaj podajemy przykłady naturalnych produktów spożywczych, które z pewnością posiadasz w swojej kuchni. Pierwszym z nich jest połówka z cytryny, którą przechowujesz w lodówce. Drugim przykładem jest proszek do pieczenia, który wstawiasz do środka w naczyniu i wymieniasz go co dwa tygodnie. Trzeci to świeżo zaparzona kawa wstawiona do wnętrza lodówki zaraz po umyciu!

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii