Wystawa kwiatów w Chelsea

Ocena
0.00

Wszystko, co musisz wiedzieć o RHS Chelsea Flower Show 2022


RHS Chelsea Flower Show 2022 powrócił do sezonu wiosennego w tym roku, odbywając się między 24 - 28 maja 2022. Odkryj nasze relacje z ogrodów i innych atrakcji w tym roku.

Chelsea Flower Show 2022

Pierwszy dzień na Chelsea Flower Show:

Ogrody, Best in Show i Project Giving Back
Przyjrzymy się dokładnie ogrodowi "Best in Show" na RHS Chelsea Flower Show 2022, poznamy tegoroczne ogrody i możliwości zakupów oraz dowiemy się wszystkiego o nowym programie Project Giving Back.

Dzień 2 w Chelsea:
 

Nowe rośliny, kombinacje nasadzeń i All About Plants
Od inspirowanych Williamem Morrisem nasadzeń w ogrodzie pokazowym Ruth Willmott, poprzez zagłębienie się w Wielki Pawilon i jego nowe, nagradzane rośliny, aż po przegląd ulubionych róż projektantki Jo Thompson - przedstawiamy wszystkie kolorowe wiadomości dotyczące nasadzeń na tegorocznej wystawie Chelsea Flower Show.

Dzień 3 w Chelsea:
 

Zrównoważone sadzenie, inteligentne materiały i wieczne ogrody.
Przyjrzymy się dokładnie mistrzowskiemu i tajemniczemu ogrodowi pokazowemu Sary Eberle oraz innym projektantom, którzy w tym roku skupili się na ekologizacji swoich ogrodów w Chelsea. Od wykorzystania pokruszonych muszli ostryg po grzyby. W innym miejscu odkryjemy zrównoważony produkt roku RHS oraz ekologiczne pomysły na własny ogród.

Ruth Willmott: Blog Chelsea Flower Show


Ruth i jej zespół zaprezentują 'Morris & Co. Garden" na tegorocznej wystawie RHS Chelsea Flower Show. Śledź jej postępy w serii blogów pisanych wyłącznie dla The English Garden.

Przedstawiamy pierwszych uczestników Chelsea Flower Show


Rozmawiamy z dużą grupą tegorocznych debiutantów na Chelsea Flower Show na temat ich odczuć przed najbardziej prestiżową wystawą kwiatów na świecie, koncepcji każdego z ich ogrodów oraz planów na czas i po imprezie.

W co się ubrać na Chelsea Flower Show


Chelsea Flower Show 2022 ma być większy niż kiedykolwiek. Odkryj najważniejsze rzeczy, które należy przynieść, w tym co założyć na Chelsea Flower Show, w naszym kolorowym przeglądzie.

Jak zaprojektować wiecznie zielony ogród


Wielokrotnie nagradzana projektantka Kate Gould przywiezie na Chelsea Flower Show 2022 pełen werwy ogród "Out of the Shadows". Tutaj radzi, jak zaprojektować wiecznie zielony ogród we własnej przestrzeni zewnętrznej.

Kiedy odbędzie się Chelsea Flower Show 2022?


RHS Chelsea Flower Show odbędzie się w dniach 24 - 28 maja 2022 roku.

Jak zdobyć bilety na RHS Chelsea Flower Show 2022?Aby zarezerwować bilety na Chelsea Flower Show 2022, odwiedź stronę internetową RHS. Ceny biletów na Chelsea Flower Show zaczynają się od £35,85 dla członków RHS i £40,85 dla ogółu społeczeństwa. Członkowie mogą również zdecydować się na zakup biletu na dzień tylko dla członków we wtorek lub środę za £45.85. Bilety na sobotę są droższe i wynoszą £68.85 dla członków i £85.85 dla ogółu społeczeństwa.

Jaki jest temat przewodni Chelsea Flower Show 2022?


Na RHS Chelsea Flower Show 2022 centralne miejsce zajmą ogrody z rodzimymi roślinami, które przynoszą korzyści dzikiej przyrodzie. Zwiedzający zobaczą ogrody zaprojektowane tak, aby ogarnąć dziką naturę i przywrócić ją do życia. Użyte zostaną rodzime gatunki rzadko, spotykane na poprzednich wystawach, aby przekształcić tereny zielone w przyjazne dla dzikich zwierząt przystanie. W międzyczasie będzie można udać się do Wielkiego Pawilonu i Strefy Odkryć, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rośliny i ogrodnictwo mogą pomóc w ochronie i odbudowie świata przyrody. Oszczędzanie nasion, płodozmian i kompensacja emisji dwutlenku węgla to jedne z tematów, które zostaną wprowadzone w życie. Inne tematy obejmują psychiczne, fizyczne i społeczne korzyści płynące z ogrodów, a także celebrację instytucji takich jak RNLI i RAF.

Wystawcy na Chelsea Flower Show 2022


Poniżej znajduje się pełna lista ogrodów pokazowych i ogrodów sanktuaryjnych, które będą wystawiać się na wystawie. Oprócz nich wprowadzona zostanie nowa kategoria ogrodów All About Plants.

Ogrody pokazowe:
Alder Hey Urban Foraging Station zaprojektowany przez Howarda Millera i Hugh Millera
MEDITE SMARTPLY "Building the Future" zaprojektowany przez Sarah Eberle
St Mungo's Putting Down Roots Garden zaprojektowany przez Cityscapes (Darryl Moore & Adolfo Harrison)
Brewin Dolphin Garden zaprojektowany przez Paula Hervey-Brookes'a
Ogród RNLI zaprojektowany przez Chrisa Beardshawa
Morris & Co. zaprojektowany przez Ruth Wilmott Przeczytaj o tym tutaj
'The Meta Garden: Growing the Future' zaprojektowany przez Joe Perkinsa
Ogród bylinowy 'With Love', zaprojektowany przez Richarda Miersa
Nowy ogród Blue Peter - Discover Soil zaprojektowany przez projektantkę Juliet Sargeant
Ogród Funduszu Dobroczynności RAF, nawiązujący do Bitwy o Anglię, zaprojektowany przez Johna Everissa
Krajobraz Rewilding Britain zaprojektowany przez Lulu Urquhart i Adama Hunta
Ogród Umysłu zaprojektowany przez Andy'ego Sturgeona
Ogrody sanktuaryjne:
The SSAFA Garden wspierany przez CCLA i zaprojektowany przez Amandę Waring
Szwajcarskie sanktuarium zaprojektowane przez Lilly Gomm
The Place2Be Securing Tomorrow Garden zaprojektowany przez Jamie Butterwortha
Ogród ZEN zaprojektowany przez Ishihara Kazuyuki
Circle of Life zaprojektowany przez Yoshihiro Tamura
Ogród The Body Shop zaprojektowany przez Jennifer Hirsch
A Garden Sanctuary by Hamptons, zaprojektowany przez Tony Woods
Out of the Shadows zaprojektowany przez Kate Gould 
The Boodles Travel Garden zaprojektowany przez Toma Hoblyna
Ogród Kingston Maurward The Space Within zaprojektowany przez Michelle Brown
The Stitcher's Garden zaprojektowany przez Frederica Whyte'a
Ogrody All About Plants ***Nowa kategoria*** 
W tej nowej kategorii zaprezentowane zostaną cztery ogrody. Dalsze szczegóły, w tym projekty i projektanci, zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

Gdzie znajduje się Chelsea Flower Show 2022?


Do RHS Chelsea Flower Show w Royal Hospital Chelsea można łatwo dojechać komunikacją miejską lub samochodem. Adres to:

London Gate
Royal Hospital Road
Szpital Królewski Chelsea
London
SW3 4SR

Samochodem


Możesz wstępnie zarezerwować parking po zakupie biletów na Pokaz.

Autobusem


Autobusy numer 11, 137, 211, 360, 170, 44 i 452 zatrzymują się najbliżej terenów wystawowych, natomiast autobusy numer 19, 22, 319 i C1 zatrzymują się na Sloane Square.

Pociągiem


Stacja metra Sloane Square (linie District i Circle Lines) znajduje się 10 minut spacerem od terenów wystawowych. London Victoria jest najbliższą stacją kolejową.

Autobusem


Autobusy kursują na teren wystawy z Battersea Park i Victoria Station. Koszt usługi jest wliczony w cenę biletu parkingowego. Pojedynczy bilet kosztuje £3, a powrotny £5.

Chelsea Flower Show 2021 r.


Przeczytaj naszą relację z ubiegłorocznego jesiennego show, które odbyło się w dniach 21-26 września 2021 roku. Zazwyczaj Show odbywa się w maju, a to opóźnienie do września było pierwszym w 108-letniej historii Chelsea Flower Show.

Ogrodnictwo na małej przestrzeni na Chelsea Flower Show


Chelsea zawsze obfituje w pomysły na ogrody o małej przestrzeni, które można wykorzystać i zaadaptować do niewielkich obszarów. W tym roku było więcej inspiracji niż kiedykolwiek dzięki nowym kategoriom Balkon, Ogród w pojemnikach i Houseplant Studio. Zajrzyj do tego artykułu, aby znaleźć wskazówki i pomysły, a także sugerowane rośliny do małych ogrodów; wejdź do Houseplant Studios; dowiedz się więcej o RHS Feature Garden Arita Andersona i posłuchaj zwycięzców "Best in Show", Petera Chmiela i Chin-Jung Chena z ich "Guangzhou Garden".

Zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie na Chelsea Flower Show


Zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie były gorącymi tematami na tegorocznej wystawie. W tym wpisie rozmawiamy z Tomem Masseyem, który przywiózł na Chelsea Flower Show pierwszy w historii organiczny ogród pokazowy, oraz przedstawiamy mnóstwo inspiracji, jak w bardziej zrównoważony sposób uprawiać ogród we własnej przestrzeni. W międzyczasie Robert Myers zamieszcza swój ostatni blog o ogrodzie, który promuje lecznicze korzyści płynące z przestrzeni zielonych, a my przyglądamy się kilku innym działkom, które promują sposób, w jaki ogrody mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jesienne sadzenie na Chelsea Flower Show


W tym artykule analizujemy możliwości jesiennego sadzenia roślin, jakie daje bezprecedensowe przesunięcie o dwa sezony prestiżowej wystawy kwiatów. Podziwiaj artystyczne kombinacje roślin w ogrodzie M&G, który sam w sobie jest listem miłosnym do jesieni, a następnie zainspiruj się wspaniałymi roślinami i drzewami, które można znaleźć w innych miejscach na terenie wystawy, w tym w Wielkim Pawilonie.

Robert Myers przygotowuje się do RHS Chelsea 2021


W okresie poprzedzającym wystawę, wielokrotnie nagradzany projektant ogrodów i ogrodnik krajobrazowy Robert Myers będzie pisał na blogu o projektowaniu i realizacji swojego ogrodu w Chelsea. Przeczytaj te blogi, aby dowiedzieć się wszystkiego o procesie tworzenia The Florence Nightingale Garden - A Celebration of Modern Day Nursing.

1: Planowanie i projekt
2: Przeprowadzka na miejsce
3: Sadzenie
4: Wielkie odkrycie


Chris Beardshaw o Chelsea Flower Show 2021


Rozmawiamy z wielokrotnie nagradzanym projektantem ogrodów i plantatorem Chrisem Beardshawem o tym, czego można się spodziewać po historycznej jesiennej wystawie Chelsea Flower Show. Odwiedź artykuł.

Wirtualna wystawa kwiatów Chelsea 2021


Wirtualna Chelsea 2021 to prestiżowa wystawa kwiatów, która już drugi rok z rzędu odbywa się w formie cyfrowej. Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się dyskusje Mariana Boswella i Arita Andersona na temat zrównoważonego ogrodnictwa, instrukcje dotyczące tworzenia i sadzenia ogrodu skalnego, wycieczka po londyńskim ogrodzie Trevora Nelsona, pomoc Jo Whiley w zakresie granic z projektantem Jamesem Alexandrem-Sinclairem, porady ekspertów dotyczące uprawy i układania kwiatów od czołowych graczy w branży i wiele innych. Dodatkowo, po sukcesie zeszłorocznego konkursu #MyChelseaGarden, aby zachęcić wszystkich do pokazania swoich ogrodów w domu, konkurs został przeprowadzony ponownie. Ludzie zostali zaproszeni do przesłania zdjęć swojej zielonej przestrzeni w jednej z czterech kategorii: ogród z tyłu, ogród z przodu, ogród alternatywny (balkon, parapet, itp.) i ogród społeczny. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich zdjęć ogrodów powyżej.

Odtwórz Chelsea w domu w 2020 roku z The English Garden


Kliknij na obrazki lub podążaj za linkami artykułów, aby znaleźć nasze przewodniki na 2020 rok, jak odtworzyć Chelsea Flower Show w domu.

1. Wyróżniające się ogrody pokazowe: Wybory projektantów
Spójrz wstecz na niektóre z wyróżniających się ogrodów pokazowych na Chelsea Flower Show w ostatnich latach, wybranych przez projektantów, którzy zostali zatrudnieni do zaprezentowania ich na RHS Chelsea 2020.

2. Pomysły na nasadzenia i kombinacje kolorystyczne projektantów
Przyjrzyj się pomysłom na nasadzenia i kombinacjom kolorystycznym z RHS Chelsea autorstwa takich projektantów jak Andy Sturgeon, Sarah Eberle, Chris Beardshaw, Jo Thompson i Kate Gould, aby wybrać kierunek dla własnego ogrodu.

3. Jak wykonać cięcie Chelsea
Cięcie Chelsea to technika mająca na celu przedłużenie kwitnienia bylin. Oto jak to zrobić.

4. Błyskotliwe porady projektowe od najlepszych projektantów
Wprowadź do swojego ogrodu odrobinę designerskiego blasku dzięki tym wskazówkom projektantów z Chelsea.

5. Pomysły na małe ogrody
Jeśli Twój ogród jest niewielki i szukasz inspiracji, zapoznaj się z tymi pomysłami. Wybraliśmy kilka genialnych projektów z ostatnich trzech lat najbardziej prestiżowej brytyjskiej wystawy kwiatów.

6. Nowe rośliny na 2020 rok na Chelsea Flower Show
Chelsea jest platformą startową dla tak wielu nowych roślin, które uprawiamy w naszych ogrodach. W związku z brakiem wystawy, przedstawiamy nowe rośliny na rok 2020, które zostałyby zaprezentowane, gdyby wystawa odbyła się jak zwykle.

7. Pomysły na własną uprawę z Chelsea
Chelsea słynie z zapierających dech w piersiach pokazów kwiatowych, ale jest to również świetne miejsce do gromadzenia ciekawych pomysłów na własną uprawę, które można wypróbować w domu. Przyjrzyj się kilku znakomitym pomysłom na uprawę, które zawładnęły naszą wyobraźnią w ostatnich latach.

8. Nowe narzędzia ogrodnicze 2020: Nowości w Chelsea
Chelsea oferuje mnóstwo pokus dla każdego, kto szuka najnowszych narzędzi i akcesoriów. Przedstawiamy produkty, które mogliście zobaczyć na tegorocznych targach.

9. 10 najlepszych roślin z Chelsea Flower Show
Ogrody, które zdobyły złote medale, potrzebują niezmiennie pięknych roślin - tych wytrzymałych bylin, które co roku odgrywają główną rolę. Oto nasze 10 najlepszych roślin z poprzednich wystaw.

10. Najlepsze rośliny domowe: Eksperci wybierają swoje ulubione
Zaokrąglamy najlepsze rośliny domowe na rynku, zgodnie z zaleceniami dwóch projektantów, którzy zostali ustawieni do wystawienia na Chelsea Flower Show 2020.

11. Przepisy na letnie koktajle, którymi można się cieszyć w ogrodzie
Jaki jest lepszy sposób na przeniesienie Chelsea Flower Show do swojego domu niż zmiksowanie sobie orzeźwiającego letniego koktajlu? Oto trzy pyszne przepisy.

12. Nowy ogród szpitalny zawiera rośliny podarowane z Chelsea Flower Show
Szpital Chelsea i Westminster otworzył nowy ogród zapachowy zaprojektowany przez Jamiego Butterwortha z wykorzystaniem roślin podarowanych przez AMAFFI Perfume House w ramach podziękowania dla pracowników NHS. Przeczytaj wszystko o tym.

Najważniejsze wydarzenia z Chelsea Flower Show 2019:


Kliknij na obrazy lub podążaj za linkami artykułów, aby znaleźć nasze wybrane atrakcje z RHS Chelsea Flower Show 2019.

1. Ogrody nagrodzone złotym medalem na Chelsea 2019 r.
Przyjrzyj się wszystkim nagrodzonym złotymi medalami ogrodom z Chelsea Flower Show 2019 i poznaj koncepcje, które za nimi stały.

2. Nowe kwiaty na Chelsea 2019 r.
Naciesz oczy niektórymi z pięknych nowych kwiatów wystawionych na Show 2019.

3. Księżna Cambridge pokazuje ogród 'Back to Nature' na Chelsea 2019
Przeczytaj więcej o ogrodzie 'Back to Nature' księżnej Cambridge, zaprojektowanym we współpracy z RHS i architektami krajobrazu Davies White.

4. Ogrody rzemieślnicze na RHS Chelsea 2019 r.
Podziwiaj przepiękne ogrody rzemieślnicze w 2019 roku. Są to mniejsze niż ogrody pokazowe na głównej alei, a ich uwaga skupia się na ponownym wykorzystaniu tradycyjnych materiałów i metod w nowy sposób.

5. Przyciągające wzrok wyświetlacze Wielkiego Pawilonu na Chelsea 2019 r.
Spójrz wstecz na niektóre z najbardziej przyciągających wzrok ekspozycji z ostatniego prawdziwego Chelsea Flower Show: od pięknych, blousy delphinium do odważnych ekspozycji najbardziej zawiłych, architektonicznych główek nasion.

 

Kategoria: Flora i Fauna
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów